dehgani.persianblog.ir
Mahmoud Dehgani روزنوشت های محمود دهقانی 
نويسندگان
لینک دوستان

 

جوابیه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مقاله «آهوان خارگ را دریابید» هفته نامه نسیم جنوب – شماره 522 -13 آبان-1387

ان ارید الاصلاح مااستطعت- هود آیه88 – من جز اصلاح – تا آنجا که توانایی دارم – نمی خواهم

سلام علیکم ، متن نوشته شده پر احساس حاوی توجه و دلسوزی آقای محمود دهقانی با عکس از آقای حسین دهقانی رویت شد.

آقای محمود دهقانی سالهاست که در استرالیا زندگی و با قلم ایشان در باب قصه نویسی آشنا هستیم مطالب با عنوان ایشان و عکس آقای دهقانی درج شده بود که متاسفانه جای سوال بود که چگونه به داوری یک طرفه نشسته و دست به قلم تنها به استناد حرف و حدیث با کیلومترها فاصله بدون بررسی دست زده اند.

ایشان در مطلب خود اعلام نمودند که در حال حاضر (29 رأس آهو) در جزیره خارگ هستند که بایستی اعلام نماییم آمار در حال حاضر (160 راس آهو) می باشد که غلط به اطلاع ایشان رسیده آمار آهوان خارگ در سال1381 تعداد 1005  رأس بوده که به علت بیماری جرب که در اثر واگیری واپیدمی از بزهای محلی (جَرب نوعی بیماری پوستی) که در اثر تراکم، رطوبت، گرما و دمای هوا صورت گرفته بود که درهمان زمان اکیپ های دامپزشکی متعدد اعزام و سریعاً  به اوضاع رسیدگی و از شیوع بیماری جلوگیری شد.

جهت اطلاع اعلام می نماییم که استقرار محیط زیست و حافظین از سال 1354 انجام گرفته و جزیره خارک جزء اولین پناهگاههای حیات وحش در کشور می باشد و با تعداد اندک پرسنل در زمینه احداث آبشخور، تعلیف و حفاظت تلاش کرده آن هم در شرایط تراکم بالای شرکتهای نفتی که بالغ بر 70 درصد سطح خارگ را پوشانده است و شما محیط بانان را با تبعیدیان که نشانه سالهای دوری شما می باشد اشتباه گرفته اید...

قوانین حفاظت زیست عین قوانین بین المللی هستند که اگر همگان با آنها نباشد با تلاش فراوان در راستای آن گام بر می دارد. در مطلب خود اظهار کرده ( آهوان خوراک مهمانیها می شوند) که اولین بار به گوش ما رسیده و منعکس شده که چه نیکو بود که بجای اعلام، افرادی که میزبان و مهمان بوده  به ما معرفی که اگر اقدامی صورت نمی گرفت منعکس می نمودید و ما در اینجا با صراحت اعلام می کنیم که خواهان معرفی این افراد هستیم که ما خود جزو مدعیان هستیم.

ای کاش، شما حداقل تماس تلفنی با اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر گرفته و از مسئولین و کارشناسان نظر می خواستید و بعد اقدام به نگارش می نمودید که از شما توقع این موضوع می رفت اگر قرار باشد هر شایعه و نظری یک طرفه به قضاوت بنشیند و تنها بر حسب حرف و روایت و یا از پشت سیم های تلفن و موبایل  یا شبکه های اینترنتی باشد، دور از عدالت است و اگر به ایران تشریف آوردید سری هم به اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر بزنید.

مع الوصف اگر قرار باشد اداره کل به جواب تک تک این گونه مقالات و گفته ها برسد باور کنید آن آهوان هم در امان نخواهند بود باشد که در ارتباط دو طرفه قبل از تخریب و به زیر سوال آوردن و تهدید همگام و همفکر در راستای حفاظت محیط زیست گام برداریم.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

[ سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
RSS Feed