dehgani.persianblog.ir
Mahmoud Dehgani روزنوشت های محمود دهقانی 
نويسندگان
لینک دوستان

در سفری به تهران از دفتر مجله ی گردون دوست عزیزم آقای عباس معروفی روانه منزل دوست عزیز هنرمندم محمدرضا صحیفی شدم. در نزدیکی آنجا، بر حسب اتفاق با پرویز شاپور که شباهت بسیاری به کارل مارکس داشت و در زیر سایبان ساختمان محل سکونتش قدم می زد گرم صحبت شدم و همان باعث تاخیر من به مهمانی شد. وقتی شنید در خارج سروکارم با پناهندگان و آوارگان جهان بوده است خنده ای کرد و گفت: “من هم زیر این سایبان پناهنده شده ام”. یادم به احمد شاملو افتاد که به او لقب کاریکلماتور ایران داده بود. اما وقتی شنید در مهمانی کامیار هم هست با من بیشتر گرم گرفت و با هم از ادبیات اسپانیا و امریکای لاتین گپ زدیم.

یادش تا همیشه در کاکل خاطرم خوش می درخشد. محمود دهقانی

 یادواره ای از پرویز شاپور به قلم  سر کار خانم سعیده سیاحیان سردبیر نشریه  تخصصی داستانی همراوی  شماره ی نهم .

سخن سردبیر برای شماره نهم:
به نام خدا که خورداد آفرید!
گاهی بعضی آدم ها مثل ندای غیبی اند، مثل یک آواز، یک ترانه زیر باران، یک نگاه، یک باور یا  چه می دانم شاید یک درخت که از گربه ای پایین می آید. پرویز شاپور همه بود، آدمی با تمام ترانه ها و نگاه ها و باورها  که می توان سرداد و درختی که باید از گربه ای پایین بیاد یا آوازی که  تا به پرواز درنیامده به صدا در نخواهد آمد. خودمان هم نمی دانستیم- به واقع!- نهمین شماره باید به کلمات به پرواز درآمده ی پرویز شاپور تقدیم شود،

شاید روح بی نهایتش، با آن چشمان به زور از زیر ریشها درآمده، تنها نگاهی به ما بیندازد و بعد فنری بجهد و برود. در فهرست همین آخرین کتابش “پایین آمدن درخت از گربه”، او را میان دو پرانتز ۱۳۰۴- ۱۳۷۸ پیدا می کنید. امسال ده ۳۶۵ روز از مرگش می گذرد و ما به مناسبت هشتاد و چهارمین سالگرد تولدش، نهمین همراوی را به روح بازیگوشش تقدیم می داریم و اعلام می کنیم:
صاحب عمر جاودانه، در برابر درخروجی زندگی روئین است.
روح بزرگش قرین شادی تا ابد!

به امید سعادتی دوباره
همراوی
۱۵/خورداد/ ۱۳۸۸

www.hamravi.ir

[ شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
RSS Feed