dehgani.persianblog.ir
Mahmoud Dehgani روزنوشت های محمود دهقانی 
نويسندگان
لینک دوستان

مطالب زير  از ماهنامه Focus چاپ لندن  است که آقای فرشيد اکبريان آذرترجمه کرده و در ماهنامه روزگار نو شماره ی ۲۰۷ دفتر سوم- سال هيجدهم ارديبهشت ۱۳۷۸ به سردبيری روانشاد اسمعيل پوروالی در فرانسه  به چاپ رسيده است. بر اين تصميمم تا در مواقعی که بشدت درگيربوده  و فرصت نوشتن و يا ترجمه  را نداشته باشم از آنها در اين وبلاگ برای آگاهی عموم استفاده کنم. محمود دهقانی

* اگر گربه ها زمين لرزه را زودتر از ديگر جانوران پيش بينی می کنند بعلت حواس تيز و حافظه ی قوی آنهاست.

*بازماندگان قبايل سرخ پوست معروف به نژاد (مايا) در حال حاضر در شبه جزيره ی (ياکوتان Yacutan ) واقع در مکزيک زندگی می کنند و شمارشان ۴ ميليون تن است و زبانشان نيز از ريشه ی زبان قوم ( مايا) می باشد.

*با بهره گيری از دستگاه تجزيه (ژن) ها معلوم شده است که نواده های خانم (Sally Hemings سالی همينگس) همگی يکدست نواده های ( توماس جفرسون Thomas Jefferson ) رئيس جمهوری امريکا نيز می باشند و چون توماس جفرسون با اين زن روابط نامشروع داشته است همه ی فرزندان اين خانم حاصل همخوابگی با آن رئيس جمهوری بوده است. گو اينکه آقای جفرسون تا وقتی زنده بود منکر هرگونه رابطه ی جنسی با اين خانم شده بود.

*پژوهش های نوين دانش ژنتيک نشانگر آن است که لاک پشت ها و دايناسورها از يک خانواده اند.

* در دانشگاه (کلمسون Clemson ) امريکا يک استاد رشته ی دامپزشکی به نام آقای (گلن بيرنکوت Glen Birrencott ) نشان داد که اگر ۳ درصد در خوراک مرغان (ماکيان) سير مخلوط شود نه تنها مرغدانی بوی بهتری بخود می گيرد بلکه ميزان کلسترول تخم مرغ آنها هم در حدود نيم درصد کاهش می يابد.

*يک دارو که برای مداوای بيماران مبتلا به ( اپيلپسی) ( صرع)بکار می رود نشان داده است که اعتياد سيگار را نيز از بين می برد.

*روانشناسان بر اين باورند که احساس های مربوط به گريه و زاری و عزاداری در انسان بسيار قوی تر از احساس های مربوط به شادی و خنده می باشد. به همين دليل گرياندن بسيار ساده تر از خنداندن است.

*بقايای يک کوه آتشفشانی که در ۲۵ ميليون سال پيش فعال بوده در زير يخ های قطب جنوب شناسائی شده است. اين کوه آتشفشان کهن ترين آتشفشان زمين به حساب می آيد.

* به زودی تلفن های همراه نشان خواهد داد که شما بطور دقيق در کجای شهر و در کدام خيابان هستيد. با بهره جوئی از اين پديده پليس ها می توانند زودتر خود را به محل حوادثی که مورد نظر آنهاست برسانند. (اين نوشته مربوط به  سال ۱۳۷۸ است. تلفن های همرا ه الان سال هاست که پيشرفته تر از پيش در دست مردم است. م - د )

*دو روانشناس امريکائی بتازگی نشان داده اند که در هنگام معامله هوش و درايت و خوش برخوردی حرف آخر را نمی زند بلکه اين زرنگی و رندی و جرئت داشتن است که معامله را به پيش می برد.

[ یکشنبه ٢ اسفند ۱۳۸۳ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
RSS Feed