توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند

 در پی قتل "مروة الشربینی " یک خانم دانشجوی داروساز  مصری در آلمان بدست یک شهروند نژاد پرست آلمانی، واکنش‌ها در مصر بالا گرفته است. در همین رابطه وکلای حقوقی مصر خواستار ارائه این پرونده به دادگاه بین‌المللی جنائی شده اند.  وکلای حقوقی مصر قتل این دانشجوی مصری به دست نژاد پرستان آلمانی را "جنایت علیه صلح جهانی " ذکر کرده اند و بر محاکمه قاتل وی  در یک دادگاه بین المللی تأکید کرده اند.
در  رابطه با همین موضوع "رمضان الغندور " وکیل مدافع کمیته دفاع از الشربینی ٠(دانشجوی مصری) گفت: تا زمانی که متهم این قضیه در دادگاه بین‌المللی محاکمه نشود، هرگز چشم پوشی نخواهیم کرد. قتل الشربینی عمدی است و باید قاتل او محاکمه شود.
از سوی دیگر "محمد عبدالقدوس " گزارشگر  کمیته آزادی سندیکای روزنامه‌نگاران مصری گفته است: "جنایت قتل الشربینی بخشی از سلسله اقدامات سرکوبگرانه  علیه مسلمانان در اروپا است. "
وی از رئیس جمهور مادام العمر مصر "حسنی مبارک "  خواسته است تا شخصا این مسئله را با مقام‌های آلمانی بررسی کند  و هر چه سریعتر قاتل این خانم مصری بی گناه  محاکمه و به اشد مجازات برسد .عبدالقدوس در ادامه گفته است: کسانی‌ که حوادث افغانستان، پاکستان و عراق و اهانت‌های هدفمند علیه مسلمانان در مراکز پلیس و فرودگاهها در کشورهای اروپائی را دنبال می‌کنند، درمی‌یابند که اروپائی‌ها به طور هدفمند اقدامات سرکوبگرانه علیه مسلمانان را ادامه می‌دهند و رفتار آنان برخلاف اظهارات آنها بر طرفداری از حقوق بشر است.
دیروز نیز اعتراض‌کنندگان به قتل الشربینی در مقابل سفارت آلمان در قاهره تجمع کرده بودند و خواستار مجازات قاتل وی شدند. واقعیت تلخ تر از زهر  این است که اروپائیانی که دایه ی دلسوز تر از مادر حقوق بشر برای ما خاورمیانه ای ها هستند چرا خود توبه کمتر می کنند؟؟؟!!

/ 87 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد پارسا

سلام دوست من. در ادامه می گم: چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند؟!

با درود

٦:٠۱ ‎ب.ظ - دوشنبه، ٢٢ تیر ۱۳۸۸ من که شما را نمی شناسم .ولی اگر شما من را آنقدر می شناسید که از "توبه" حرف می زنید چرا جای قاضی مرتضوی نمی نشینید و اعتراف نمی گیرید.اینطور که پیش می روید احمدی نژاد درونتان را خوب دارید تقویت می کنید.بی درود

جمشید مهرورز

با سلام وبلاگ خوبی دارید.من دانشجوی جامع شناسی هستم. گزارش شما و نظراتی که در اینجا نوشته شده را خواندم. متاسفانه در کشور ما به دلیل فقر فرهنگی قضاوت ها از روی ناآگاهی است. باید نوشته حتمن باب طبع آنها باشد اگر نبود هرچه دل تنگشان می خواهد می گویند. البته باور دارم که بعضی با غرض ورزی مسایل اجتماعی را بررسی می کنند.

حسین

تجمع مردم و سازمان‌هاي غير دولتي زنان مقابل سفارت آلمان در تهران

پیام فضلی

جناب دهقاني؛ با عرض سلام از اينكه به وبلاگ @جنبش پيامكي احمدي نژاد@ سر زديد و از نظرات تون براي ما سوغات گذاشتيد ممنونم. راستي متن "توبه فرمايان..." رو هم خوندم، فكر مي كنم اون حسي رو كه بايد به مخاطب بفهمونه رو نداشت؛ حسي از جنس سوختن، حسي از جنس انتقام. آره، حسي مثل تحقير شدن رو خوب ميفهمونه، حسي از جنس ذلّت. ولي عزّتمون چي؟ ميدونم در كل بيشتر خبريه، ولي خوب بود خودتون يه مقدار از دل گرفتگي و آتيش دلتون كنارش قلم ميزديد؛ از خودتون، از اعتقادتون. راستي يادم رفت بگم: توي قسمت بيوگرافي تون خيلي از مدارك تحصيلي تون رو ذكر كرديد. اينجا خيلي توي اين فضا نميرن، بيشتر سعي ميكنن يكسري از مقبوليات خودشون رو كه مرتبط با موضوع وبلاگه بيان كنن. بيشتر از اعتقادشون. اونم به خاطر مجازي بودن فضاي سايبريه، يعني توي اين فضاي مجازي، بيشتر افكار آدما محك ميخوره و راست و دروغ حرفاشون. اونجا چه طور؟

هرمز ممیزی

سلام محمود جان [گل] یادم آمد داستان دزدی که در حال فرار خودش هم فریاد میزد بگیرید بگیرید !!!

محمود دهقانی

جناب فضلی از وبلاگ جنبش پیامکی- با سپاس از فرمایشاتتان. باید عرض کنم در قاموس من انتقام جائی ندارد. انساندوستی را آرزومندم. به قول شاعر: از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست. شعار من هست: در عفو لذتی است که در انتقام نیست.

آبجی کوچیکه

تیتر جذابیه ولی نه برای این مطلب[چشمک] http://khaakestarii.persianblog.ir

علیرضا

اندوه پرست كاش چون پائيز بودم ... كاش چون پائيز بودم كاش چون پائيز خاموش و ملال انگيز بودم برگ های آرزوهايم يكايك زرد می شد آفتاب ديدگانم سرد می شد آسمان سينه ام پر درد می شد ناگهان توفان اندوهی به جانم چنگ می زد اشگ هايم همچو باران دامنم را رنگ می زد وه ... چه زيبا بود اگر پائيز بودم وحشی و پر شور و رنگ آمیز بودم شاعری در چشم من می خواند ... شعری آسمانی در كنارم قلب عاشق شعله می زد در شرار آتش دردی نهانی نغمه من ... همچو آوای نسيم پر شكسته عطر غم می ريخت بر دل های خسته پيش رویم: چهره تلخ زمستان جوانی پشت سر: آشوب تابستان عشقی ناگهانی سينه ام: منزلگه اندوه و درد و بدگمانی كاش چون پائيز بودم ... كاش چون پائيز بودم

رضوی

سلام آقای دهقانی عزیز من هم دوست دارم دل بسوزانم برای خانم مروه الشربینی دل بسوزانم برای شهدای غزه و لبنان و فلسطین برای شهدای مسلمان چین یا برای... نمی دانم... هدف را گم کرده ام نمی دانم هدف، نقد مسلمان کشی است یا آدم کشی چرا ارزش جان انسانها باید متفاوت باشد کاش می شد دل وسعت می گرفت... کاش دلی برای برای ندای دل ما می سوخت...