میکده های پر از سوسک ایران

وقتی در چند سال پیش استاندار " نیو ساوت ویلز" در سیدنی، یعنی آقای " باب کار" و نمایندگان مجلس محلی و عده ای از مسیحیان مترقی دیدند بهترین راه برای تقلیل  پیامدهای خانمانسوز مواد افیونی آن است که محلی برای تزریق معتادان در قلب شهر سیدنی درست کنند و یک پرستار هم برای تزریق بهداشتی در آنجا بگمارند تا از گستزش بیماری های هم آغوشی و غیره که از راه استفاده سرنگ گروهی معتادان به جامعه سرایت می کرد و ضرر های مالی و جانی در برداشت ، جلوگیری کنند،  عده ای  از برخی کلیساهای دو آتشه بلند شدند که این چه کاری است؟ ولی در عوض دانشگاه نیو ساوت ویلز که یکی از دانشگاه های خوب استرالیاست از این طرح استقبال کرد و حاضر شد محل هائی که برای تزریق معتادان در نظر گرفته می شود را زیر پوشش خود بگیرد. با این طرح بود که بیماری های مقاربتی از جمله ایدز در این شهر به نسبت چند سال پیش فروکش کرده است.  

سایت تحلیلی خبری عصر ایران با گزارشی تصویری از پستو های شراب سازی در ایران به گمان من کمک بزرگی به  اجتماع کرده  که باتوم و تفنگ چاره ساز از میان بردن آن نبوده است. در عکس ها به خوبی می شود غیر بهداشتی بودن این نوشابه های الکلی را تشخیص داد که سوسک ها معمولا در آنجا خود باعث غیر بهداشتی بودن اینگونه شراب ها هستند. شاید درس های جوامع دیگر بتواند جلو دار شیوع بیماری هائی شود که از طریق این پستوهای غیر بهداشتی به جامعه  سرایت می کند  و در چند سال پیش  عده ای را این گونه شراب ها در آبادان نابینا کرده بود.   

لینک مطلبی از نگارند در مورد خانه های بهداشتی برای معتادان شهر سیدنی:  

                              http://dehgani.persianblog.ir/post/13/

گزارش تصویری عصر ایران از پستوهای شراب سازی در ایران: 

                                http://asriran.com/fa/pages/?cid=92586

/ 14 نظر / 202 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایکار

سلام و درود. مطلب جالبی را اشاره کرده اید و بخصوص که چند روز پیش هم روزجهانی ایدز بود و البته من برخلاف سایر تبلیغاتی که در مورد مسایل حاشیه ای در گوشه و کنار دیده ام کمتر دیدم که در اینجا به چنین مساله مهمی بپردازند. به نظرم بشر هرچقدر هم که پیشرفت کند گاهی در مسایلی پیش پا افتاده درجا می زند و واقعا در می ماند. این روزها هم که آنفلوآنزای A به جان ها افتاده و دارد قربانی می گیرد. در مورد استرالیا و فعالیت های بدیعش در مورد پیشگیری از دردهای مقاربتی که دارد گلوی بقاء نسل را می فشارد، ظاهرا حزبی هست که در رابطه با مسایل جنسی و این گونه مسایل فعالیت می کند که عقده های روانی ناشی از سرکوب این میل را کاهش دهد و البته نمی دانم تا چه حد رسمیت دارد. به هر روی در ایران هم پارسال طرحی را هفته نامه سلامت ارائه داد که قرار بود دستگاه های خودپرداز سرنگ و کاندوم را در تهران به صورت آزمایشی اجرا کنند تا از دردهای مقاربتی و شیوع ایدز پیشگیری نمایند که البته یک هفته بعد این طرح را برچیدند.

نسرین

دکتر جان این را بخوان. قربانیان آنفلوآنزاي نوع آ در ايران به 147 نفر رسید خبرگزاري فارس: معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: 147 نفر از مردم ايران بر اثر ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ فوت شدند. به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه حسن امامي‌رضوي ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 3 هزار و 762 نفر مبتلا به آنفلوآنزاي نوع آ شده‌اند كه پراكندگي ابتلا در تمام استان‌ها يكسان است. وي با اشاره به اينكه موج دوم آنفلوآنزاي نوع آ با موفقيت پشت سر گذاشته شد، گفت: هفته گذشته تعدادي از مدارس كشور بر اثر شيوع اين نوع بيماري تعطيل شدند. اين مقام مسئول افزود: آمادگي لازم براي مقابله با موج سوم اين بيماري را در كشور داريم كه در اين زمينه نيازمند همكاري مردم در مراقبت آنها از خود و خانواده‌هايشان هستيم. امامي‌رضوي گفت: افرادي كه بر اثر اين نوع بيماري فوت شده‌اند بيماري زمينه‌اي داشتند و بدن آنها از مقاومت كمتري برخوردار بود.

فرهاد خان

سلام دکترجان شما خیلی لطف دارید و سلام ما را هم به هموطن عزیزمان برسان(حاج خانم معلم) ولی به قول شاعر:" تا دلی آتش نگیرد حرف جانسوزی نگوید..." حالا این اشعار ما هم واقعا از سر درد است که چون راه تسکینی بر آن نیست ناچار از زبان فوران میکند و شما خوب حس مرا میدانید. به امید روزی که اسلام ناب تجلی پیدا کند و بساط این ریاکاران برچیده شود و گرنه هیچ ایرانی مسلمان هم طرفدار و دنبال باده گساری و زن بارگی نیست. درد این است که راهکار اشتباه است ! یا حق

رضوی

سلام آقای دهقانی درد بسیار است و درمان نیز نه! هر کجایش را بگیری از جای دیگر می زند بیرون. آنها که از این حرف ها خسته نمی شوند ولی ما شاید چرا.... با پارازیت های کلاغی به روزم. خدا نگهدار

امیر

حلا یک سوسک هم توی دیگ بیفته. چی رو عوض می کنه؟

آل مجتبی

غزل (315) بـغـیــر از آنـکــه بـشـــد دیــن و دانـش از دســـتـم بـیـــا بـگــــو کـه ز عـشـقـت چـه طـرف بـربـسـتـم اگــر چــه خــرمـــن عــمــــــرم غــم تـو داد بـه بـاد بـه خــــــاک پــــای عـزیـزت کـه عـهـد نـشکـستـم چو ذرّه گـر چـه حقـیــرم ، بـبـیـن بـه دولـت عشق کـه در هـوای رُخـت چـون بـه مـهـــــر پـیــوسـتــم ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام ! «ستیغ سخن» با شرح غزل 315 حافظ از استاد مـــــــرادی به روز است . ســـــــــــبــــز بـاشــیــد . یـا مـــولا !

آل مجتبی

غزل (315) بـغـیــر از آنـکــه بـشـــد دیــن و دانـش از دســـتـم بـیـــا بـگــــو کـه ز عـشـقـت چـه طـرف بـربـسـتـم اگــر چــه خــرمـــن عــمــــــرم غــم تـو داد بـه بـاد بـه خــــــاک پــــای عـزیـزت کـه عـهـد نـشکـستـم چو ذرّه گـر چـه حقـیــرم ، بـبـیـن بـه دولـت عشق کـه در هـوای رُخـت چـون بـه مـهـــــر پـیــوسـتــم ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام ! «ستیغ سخن» با شرح غزل 315 حافظ از استاد مـــــــرادی به روز است . ســـــــــــبــــز بـاشــیــد . یـا مـــولا !

هرمز ممیزی

سلام [گل] مورد مصرف باتوم مدتی است تغییر یافته !

محمود دهقانی

فرامرز پایور استاد اسطوره ای موسیقی ایرانی و نوازنده برجسته سنتور ساعتی پیش درگذشت. یاد این هنرمند بزرگ ایرانی گرامی باد

فرهاد خان

سلام دکتر عزیز مثل اینکه سال 88 سال مرگ سنتور رقم خورده است. من که میگم همانطور که روح این هنرمندان از قفس تن خلاص می شود همان بهتر که از قفس خفقان این زمانه هم خلاص می شود. مگر مشکاتیان دق نکرد! تازه پایور هنوز خیلی تحمل داشت که تا بحال توانست دوام بیارد. این نامردها حتی اجازه ندادند پیکر پاک مشکاتیان در باغ شیخ عطار دفن شود و مزار او خارج از باغ قرار گرفت!!! حتی یادمه در مراسم دفن و چهل آن شادروان کوچکترین خبری در رسانه ها (حتی استانی) نشد! بگذریم ...