ایسابل آلنده ( آینده ) Isabel Allende

خانم ایسابل آلنده (آینده) نویسنده ی اهل شیلی در دوم اوت ۱۹۴۲ بدنیا آمد و از سال ۱۹۶۴ تا به هنگام سقوط دولت ملی عمویش سالوادور آلنده به کار روزنامه نگاری مشغول بود. این نویسنده توانا که کتاب هایش به چندین زبان زنده دنیا ترجمه شده است سخنران پرقدرتی است که تاثیر کارهای فرهنگی و سخنرانی هایش بالاخره حکومت دیکتاتور شیلی آگوستینو پینوچه (پینوچت ) را بی اعتبار ساخت و از پا در آورد. ایسابل در پایان راهپیمائی هائی که اسپانیائی ها در مادرید تشکیل می دادند سخنرانی می کرد. نگارنده که در همه ی راهپیمائی ها در مادرید شرکت می کردم توجه روشنفکران و هنرمندان اسپانیولی را به سخنرانی این نویسنده شاهد بوده ام که با منطق ناوک قلم را بر قلب حکومت فاشیستی دیکتاتور نشانه می رفت. گمانه زنیهای روشنفکران اسپانیولی زبان تا ریاست جمهوری ایسابل آلنده برای شیلی هنوز بر قوت خود باقی است. چرا که ذهن ملت های آن سامان پر از خاطرات خوب دوران حکومت ملی عمویش سالوادور آلنده است . محزون ترین نثر ایسابل در اثر بیاد ماندنی اش "گوش کن پاولا " در کنار تخت دخترش در بیمارستان مادرید به رشته تحریر کشیده شد. محمود دهقانی

/ 9 نظر / 8 بازدید
مهدی

سلام، وب لاگ خوبیه، اگه دوست داری یک روش خیلی خوب برای کسب درآمد از اینترنت رو یاد بگیری به این سایت مراجعه کن، همه چیز رو گفته، ضمنا این روش نیاز به هیچگونه سرمایه اولیه ای نداره، موفق باشی.

Narges

خواستم از اين بابت تشکر کنم.

mahtab

جالب بود .. مخصوصا اينکه نقش نسل جوان در رفرم يک ملت خود بسيار زيباست. و ستودنی. موفق باشيد. تسلی خاطر؟! ( باز هم مطلبی در رابطه با جامعه ی خودمان نوشتم. خوشحال ميشم اگه نظر شما را در اين زمينه بدانم)

souhrab Khezri

محمود عزيز را قربان برم. جات توی اين شهر خيلی خاليه.

Abbas Hossaini

آقای دهقانی وبلاگ خوبی داريد. ومن از آن استفاده می کنم. اگر اجازه هست می خوام به بعضی مطالبت لينک بدهم.

Masoud

سلام ما نثار محمود خان گل.

Mahmoud Dehgani

آقای حسينی عزيز سلام.شما مختاريد هر مطلبی را که دوست داريد لينک کنيد. با احترام محمود دهقانی

hassani

دهقانی جان چند کتاب از خانم آلنده يا از قول شما آينده در ايران بفارسی ترجمه شده است . من قبلا فکر می کردم که ايشان دختر سالوادور آلنده است. با خواندن وبلاگ شما از اين اشتباه بيرون آمدم. زنده باشيد.