شله شوربای تاريخ

اظهار نظر آقای محمود احمدی نژاد در باره (هولوکاست) که نظرشخصی خودشان بوده و  اینجانب به عنوان یک ایرانی به سهم خود با آن موافق نیستم  خیلی از دوستان و دوستداران یهودی به ویژه صدر اعظم آلمان  را عصبانی کرد وهمگی مثل زنبور دود خورده دستپاچه شدند و بر لطافت های تاریخی نیش زدند. در این میان واشنگتن پست هم  زبان به اعتراض گشود و مطلبی به قلم (جاک موریس) و (کارول گرین والد) مدیر موزه هولوکاست انتشار داد .  این دو عجولانه به کاهدونی تاریخ زدند و در واشنگتن پست  شماره اخیر نوشتند: ( رضا شاه در سال هزار و نهصد و سی و پنج میلادی نام پارس را به ایران تغییر داد تا همچون نازی ها نشان دهد از نژاد آریائی هستند). مدیر موزه هولوکاست در عصر الکترونیک حتا به خودش زحمت این را هم نداد تا انگشت رنجه ای کند و به موزه بریتانیا سری بزند و  در کتاب ( ایران باستان )  مدیر آن موزه  آقای  جان کورتیس در صفحه هشتاد و چهار آن کتاب بخواند  که: ( درکشور های اروپائی رسما از سال هزار و نهصد و سی و پنج  با نام  ایران به جای پرشیان در زمانن رضا شاه  آشنا شده اند ولی خود ایرانیان از قرن ها پیش کشورشان را ایران نیز نامیده اند. نام ایران در حقیقت از واژه اصلی باستانی به معنی سرزمین آریائی هاست. داریوش در سنگ نبشته معروف در بیستون خود را آریائی خوانده و پادشاهان  ساسانی نیز خود را شاه ایران نامیده اند) .اگر در شله شوربای عالم سیاسی امروز  قادر به تشخیص تاریخ نیستید چراغی برکنید و در تاریکی هزاره ها غور کنید و آنگاه  خواهید دید که نادیده گرفتن وجود یهودی ها در خاورمیانه مطابق سوره ( یا قوم بنی اسرائیل در قرآن کریم نیست .عجله و دستپاچه گی تاریخ دانان و مدیران و رهبران یهودی نیز مطابق با تورات شریفی که از ایرانیان به نیکی یاد کرده نیست. حل مشکلات خاورمیانه در منطق است نه چيز ديگر. محمود دهقانی

/ 10 نظر / 8 بازدید
Nasrin

باز هم تو پينک نکردی؟

بهرام

ديدی آقايان طرفدار آزادی (روزنامه نگار مردمی ) البته به قول خودت نه من. ديدی چطور کومنت شما را پاک کرد. به اين اقايان نگاهی عميقتر بينداز تا بدونی اين با عصای شراب می نويسند و از منطق خالی یه .

رامین و محمد

سلام.آمريکا هيچ غلطی نمی تونه بکنه

شیپور

سلام . جناب استاد محمود با همین نظر های شخص از آن دیگر محمود منتظر آش شله قلمکار تاريخی ديگری هم باش ...

قهوه چی

ببخشيد منظورم نزديک ساختن به آلمان بود.

قهوه چی

راستش درسته که نام ايران از هزاران سال پيش مرسوم بوده ولی اين منافاتی با قصد رضاشاه از تغيير نام پرشيا به ايران مبنی بر نزديک ساختن خود به ايران ندارد. تنها قسمتی که برای من هنوز نامفهوم است اين است که نويسندگان مقاله فوق چگونه رضا شاه و آقای احمدی نژاد را به هم متصل کرده اند؟

پيمان

آقای دهقانی سلام. باز هم استفاده کردمو آموختم.

پگاه

سلام چطوری

رامین

به وبلاگ من هم سری بزنيد