دکتر محمد سليمانی و کمک به شهر کازرون

وقتی در بیش از سی سال پیش شرکت های خارجی  جاده شیراز به  بوشهر و خوزستان را از مقطع دشت ارژن به چنار شاهیجان (قائمیه)  با قیمتی هنگفت ولی با استاندارد بین المللی ساختند و بر روی دره های عمیق تنگ ( بولهیات) پل زدند و راه مناسب و بی خطری ساختند و رانندگان وسائط نقلیه سنگین را از شر کتل  های خوفناک دختر و پیرزن رها کردند  کل نسا (کربلائی نسا) عمه ی مادر بنده که راننده  تریلی  کوه و کتل ها ی ان زمان  بود نفس راحتی کشید. او تنها زن ایرانی راننده ماشین های سنگین  آن دوران بود که روزنامه های پایتخت از جمله کیهان و اطلاعات و مجله ها همیشه در موردش با چاپ عکس مطلب می نوشتند. راه آسفالت استاندارد جدید هر چند که او را خوشحال کرد و خطرات زیاد مرگ و میر را برطرف ساخت ولی شهر زیبای کازرون که یکی از شهرهای تاریخی کشور ما ست  در سینه کوه به گوشه ای خلوت افتاد و اقتصاد شهر فلج شد. وقتی برای اولین بار  شخصی از کازرون کاندید نمایندگی مجلس شورای ملی آن دوران شد چون این شخص در گذشته کار بنائی می کرد و مردم کازرون کینه ی سکوت او را در تغییر جاده شیراز به بوشهر به دل داشتند شعار می دادند: بیل و کلنگ و تیشه/ بنا وکیل نمی شه. از آن روزها بیش از سه و نیم دهه می گذرد. مبارزه ی منفی مردم کازرون با دولت های آن زمان به تلافی تغییر راه آنچنان بود که با بالا گرفتن مبارزاتی که به انقلاب منجر شد مردم کازرون در به ثمر رسانی آن حداقل در استان فارس نقش عمده ای ایفا کردند. جدیدا مطلع شدم  رئیس جمهور  کنونی ایران آقای محمود احمدی نژاد در این مورد گام  مثبتی برداشته اند که بی شک مردم کازرون قبل از هر چیز باید دعاگوی وزیر اطلاعات و فناوری دولت آقای احمدی نژاد  یعنی دکتر محمد سلیمانی  باشند که با کوشش و توصیه های پی در پی  و شناختی که از نظر روانشناختی از مردم منطقه بویژه مردم کازرون دارند رئیس جمهور را برای گشودن این عقده تاریخی و مهم ترغیب کرد ه است.

/ 26 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريمی

سلام .... و وقت بخير جناب اقای دهقانی . ممنون و هزاران بار تشکر از لطف بی نهايت و جاويد شما . مطلب شما را خواندم و هر چند اطلاعی در اين مورد نداشتم اما بسيار خوشحال شدم از اطلاعات وسيع شما ... شاد باشيد و سبز و صبور . ايدون باد !

قهوه چی

طرح راه شيراز-کازرون-بوشهر از سالها پيش مطرح بود. کازرون تنها شهری نيست که به دليل کنار ماندن از راه اصلی از توسعه باز مانده است. متاسفانه در سالهايی که جاده سازی در ايران انجام ميشد بيش از آنکه به اتصال شهرها به هم فکر شود به کوتاه کردن فاصله يا شايد کاهش هزينه انديشيده شده بود. خوشحالم که اين مشکل حداقل در کازرون حل شد.

حسينی

دائی کی ميايی ؟

راحله يار

عرض سلام بر دوست سخنورم محمود دهقانی عزيز! با حرمت فراوان

قانون عشق

سلام قانون عشق بروز هست منتظر حضورتون هستيم

سپيده

خبر خوبی بود. اطلاعات تاريخی خوبی داشت. من دريسی ام

سلوکی

ممنونم از ايميل تا يکی دو هفته جمع و جور می کنم. اگر سفر حتمی باشد ديداری خواهيم داشت

امير

امسال سال جاده بود. آقای رئیس جمهور چند جاده در سراسر کشور گشودند که تنها کار مفيد دکتر بود.

فضول باشی

اين يارو حاج دکتر بلاخره يک کاری کرد.