دکتر شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل مهمان استرالياست

دکتر شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل به دعوت دانشگاه کاتوليک استراليا به سيدنی آمده و در باب حقوق بشر و اسلام سخنرانی کردند. پيش از آغاز سخنرانی فرماندار و رئيس دانشگاه کاتوليک استراليا به ايشان خيرمقدم گفته و شمه ای از سوابق ايشان را برای حضار توضيح دادند. دانشگاه کاتوليک استراليا که از چهل و پنج کشور جهان دانشجو پذيرفته  پيش از اين نيز از افراد برجسته ای از جمله خانم عشراوی عضو هيئت دولت فلسطين دعوت به عمل آورده است. اينجانب به شنيدن سخنان اين دو خانم خاورميانه ای دعوت شده و شاهد استقبال خوب مردم از آنها بوده ام. اين بار تعداد جمعيتی که برای شنيدن سخنرانی دکتر عبادی امده بودند دوبرابر بود. بطوری که تالار پر شده بود و با پرده الکترونيکی تصوير و صدای ايشان در سالن بزرگ ديگری نيز همزمان پخش می شد. سخنرانی ايشان با کف زدن های ممتد اساتيد دانشگاه ها و دانشجويان و فرقه های مختلف مذهبی ادامه يافت. رديف های صندلی در هر دو تالار پر شده و شنوندگان در گوشه و کنار سرپا ايستاده و به سخنان ايشان گوش سپرده بودند. فرماندار و شهردار و مقامات برجسته علمی در استان نيو ساوت ويلز نيز در تالار حضور داشتند. پس از اتمام سخنرانی دکتر عبادی به پرسش شنوندگان پاسخ داده و با جملاتی که نه تنها ايرانيان بلکه ترجمه آن اساتيد و دانشجويان را نيز به تحسين واداشته بود به چند تن از دگرانديشان پاسخ گفتند و پس از سخنرانی در ميان مردمی که با دسته های گل به پيشبازش آمده بودند برسر ميز پذيرائی با مردم چای و کيک و شيرينی خوردند و با خانم ها و دوشيزگان ايرانی و استراليائی عکس گرفتند و پس از آن خداحافظی کرد و در ميان بدرقه انبوه عظيمی از اساتيد و دانشجويان که در گوشه ای نيز دو نفر ايرانی برعليه او شعار می دادند سوار اتومبيل شده و با تکان دادن دست به هتل محل اقامت هدايت شدند. اينجانب با ايشان گفت و شنود داشتم و به عنوان عضو کوچکی از مدافعان حقوق  بشر مطالبی در مورد حقوق بشر در ايران و سراسر جهان نوشته و به ايشان دادم که احتمالا در فرصتی ديگر آنرا در اين وبلاگ منعکس خواهم کرد. محمود دهقانی

/ 23 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
zita

سلام.خوشبختانه از اين انسانهای نازنين٫در گوشه و کنار دنيا هستند که آدم يادش نرود٫همه چيز بدی و زشتی نيست و هنوز کسانی هستند که ارزش آنسانهای خوب را ميدانند.آن دو نفر هم مامور هستند و شرمنده.

Payvand

از محبت شما برای کمک و تمديد اقامتم از صميم قلب سپاس دارم. پدر و مادر و خواهرم در ايران ناديده سلام رسان شما هستند. مخصوصا پدرم که سال ها در جنوب ايران کارمند دولت بوده از شما تشکر کردند.

BAHMAN

با مرسی گوئی از ميرزا دهقانی خان گرام...... بهمن

Esmaeil

با عرض ادب و بهترين درودها وبلاگ خوب شما را هميشه می خوانم. گزارش و تحليل شما در منطقه ای که زندگی می کنيد خوب و مورد نياز جامعه است بويژه حرکت های سياسی اجتماعی. شاد باشيد.

شیپور

سلام . خوشحال ميشوم مثل هميشه نظرت را در مورد داستانم به نام « طلاق » بدانم . با تشکر از شما .

پچپچه

گزارش بی دغدغه و بی وسواسی بود . چشم به راه بقيه اش هستيم ، چرا که سلامت و بدون تعصب مطالب را گزارش می کنيد . از برکتی که به سوی پچپچه روانه کرديد سپاسگزارم و همچنين از آن پيام دلگرم کننده تان . در ضمن پچپچه دوباره به روز شده ، اگر سری بزنيد خوشحال می شويم

Dario Mazda

LLAMA ME PORFAVOR. YA STOY EN CASA