محمود دولت آبادی در واکنش به سخنان سروش

 
محمود دولت آبادی به منتقدان خارج نشینش هم اشاره ای کرده و گفته است: دوستان خارج از کشور ما که من همیشه با احترام از آن ها یاد کرده ام بیش تر به جای این که اهل تعمق و تامل باشند ، شتابزده و عجولانه رفتار کنند تا بتوانند به کسی بهتانی بزنند و من از این رفتار حیرت می کنم .
وی ادامه داد: مثلا میرزا آقا عسگری مرا متهم کرده که به سوی کسی یا کسانی دست دراز کرده ام . من اگر اهل دست دراز کردن به سوی کسی بودم به پیشنهادهایی که این 30 سال از طرف برخی مقامات به من شده بود پاسخ مثبت می دادم . اما حالا چرا باید دست به سوی کسی دراز کنم؟ که وزارت و وکالت بخواهم؟ آن هم در آستانه 70 سالگی؟ من بارها در مصاحبه هایم گفته ام که قلندری خود را به سلطنت فرضی ترجیح می دهم.

دولت آبادی همچنین گفته است: این دوستان اگر این قدر تحمل ندارند که یک متنی را بخوانند و بعد در موردش قضاوت کنند ، من فقط یک نکته به آن ها می گویم. دوستان عزیز 4 میلیون نفر از ایران رفته اند. این اکسدوس ایران بوده. در حمله اعراب نسبت به جمعیت این قدر آدم به هند نرفت.
وی افزود: اما سوال من از شما این است که در میان این 4 میلیون فقط 40 نفر می توانید پیدا کنید که یک صدا داشته باشند؟ وقتی شما فاقد چنین چیزی هستید ، وقتی شما هیچ محورنظری ، عملی ، اجتماعی و فرهنگی واحد ندارید ، دیگر به ما چکار دارید؟
دولت آبادی گفت: ما در بستر خودمان حرکت می کنیم و با تشخیص خودمان عمل می کنیم . متاسفانه ما دچار انواع و اقسام جزمیت ها در داخل و خارج هستیم و افراد حرف هایی به شخص می زنند که خودشان هم می دانند بهتان است ولی به هر حال همگی از خط اعتدال خارج شده اند و این مایه تاسف است.
گفتنی است پس از محمود دولت آبادی در سخنرانی خود در جمع حامیان مهندس موسوی به موضوع کتاب و سخنان محسن پرویز معاون کنونی وزیر ارشاد پرداخت و در مثال هایش اشاره ای به نام دکتر سروش کرد ، دکتر سروش در نامه ای تند در اعتماد ملی به او و موسوی جواب داد.
/ 8 نظر / 67 بازدید
زرگاه

تبلیغات رایگان دوست عزیز وب سایت زرگاه به مناسبت آغاز فعالیت خود از شما برای ثبت رایگان آگهی خود دعوت می‌کند. شما میتوانید با مراجعه به آدرس http://www.zargah.com بطور رایگان به ثبت آگهی خود بپردازید. همچنین میتوانید با ثبت وبلاگ خود در زیر شاخهٔ وبلاگ‌ها بازدید کنندهٔ خود را افزایش دهید. درصورت نیاز به اعتبار برای ثبت آگهی ستاره دار میتوانید مبلغ مورد نظر خودرا طی فرم تماس با ما بفرستید .گروه مالی ما در اسرع وقت حساب شما را به رایگان به میزان درخواست شده شارژ خواهد کرد. هم اکنون با عضویت در زرگاه به جمع آگاهی‌ دهندگان ما بپیوندید

یک پیشنهاد برای پیشرفت نرم افزاری شما

سلام دوست عزیز من این پیغام رو جهت تبلیغ محصولاتمون برای شما فرستادم امیدوارم که حداقل ببینید شاید یکی از اونها به درد شما بخوره. فروشگاه محصولات گرافیکی و آموزشی و بزرگترین انیمیشن های گرافیکی تمپلیتهای سایت و صدها عنوان دیگر..... آموزشهای 3dmax,maya,photoshop,zbrush,flash,aftereffect,all Adobe product ........ اگر علاقه مند به میکس و مونتاژ فیلم هستید بک پکیج کاملا حرفهای در 119 دی وی دی برای شما آماده کرده ایم . اگر علاقه مند به تجارت الکترونیک هستید دی وی دی آقای خسرو مترجمی را با نازلترین قیمت در اختیارتان میگذاریم. همه آموزشها با زبان انگلیسی و با بهترین کیفیت و بهترین متد آموزش(توسط شرکتهای بزرگی چون Autodesk , lynda ,Adobe) می باشند. در این آموزشها نیازی به دانش زبان انگلیسی ندارید بلکه فقط کافیست مراحل انجام کار را ببینید و تکرار کنید حتما عناوین سایت را ببینید http://learningshop.ir

ستون

شان جناب دولت آبادی در دل و جان دوست داران فرهنگ و ادبیات پارسی است.

محسن قيصي‌زاده

با درود. خوشحالم كه در اين برهه‌ي حساس اين درگيري بي‌حاصل و بي‌موقع در حال فرو نشستن است.

سجاد حقیقت قهفرخی

چقدر این حرف ها به دل آدم می شینه واقعا شان دولت آبادی بالاتر از آنست که جواب چنین یاوه گویی هایی را بدهد