جشن نوروز در دانشگاه تکنولوژی سیدنی

در راستای هفته بین المللی فرهنگ ایران و فرا رسیدن جشن نوروز، انجمن دانشنامه ایرانیکا،  در دانشگاه تکنوژی، سیدنی  گردهمائی نوروزی  بر گزارکردند . در روز شنبه بیست و هشتم مارس، پروفسور خاویر آلبارز-مون  ایرانشناس و پژوهشگر تاریخ ایران باستان ، از دانشکده باستانشناسی دانشگاه سیدنی، در مورد ایران باستان همراه با اسلاید آثار باستانی دوره ی ایلام سخنرانی نمودند. و پس از آن فیلمی تاریخی از کوچ ایل بختیاری به نمایش در آمد. این فیلم در سال 1924 میلادی از کوچ ایل بختیاری و گذر ایل ورمه های  آنها از رودخانه ها و کوه ها بود. اساتید و دانشجویان دانشگاه نیز در این مراسم حضور داشتند.  پرفسور آلبارز-مون به پرسش های تاریخی میهمانان این برنامه با عکس سنگ نگاره ها و سندهای تاریخی پاسخ می دادند. پس از پایان برنامه  از میهمانان با شیرینی و میوه و  آب میوه پذیرائی شد

عکس دختران بختیاری در ایران برگرفته از عکس های  وبلاگ میلاد دهقان

http://miladdehghan.blogfa.com/

/ 9 نظر / 179 بازدید
آمِد

عید نوروز و سال جدید مبارک و ممنون که چگونگی پاس داشتن عید را در این نقطه از جهان گفتی و ممنون تر که حق گپی رایت را رعایت کرده اید .

صادق هدایت

با درود، وبلاگ «بوف کور» با روزشمار تحلیلی زندگی صادق خان هدایت؛ به روز است. چشم به راه سنجش شمایم! (پیش نهاد: وبلاگ «بوف کور»، وبلاگی شخصی نیست، بنا بر این انتظار پیوند کردن آن در وبلاگ شما نیز، انتظاری شخصی نیست! پس برای ادای دین به صادق خان هدایت، «بوف کور» را پیوند کنید! این فقط یک «پیش نهاد» است، تصمیم با شماست!)

عمو اروند

خوب نوروزت خجسته باد! در بلاگ نیوز بهت لینک دادم و یک خواهش دارم که فکر ما پیر مردها هم باش که در دنیای وب کم نیستیم و چشمانمان توانایی خواندن نوشته‌های ریز و نوشته شده با آب دهن مرده را ندارد.[قهقهه] اگر رنگ فونتهایت را سیاه سیاه، مثل بخت خودمان انتخاب کنی من مسلمن چشم درد نخواهم گرفت.

عمو اروند

محمود این بار دومی است که تو را مهدی خطاب می‌کنم و این‌بار مثلن سعی کردم دچار اشتباه نشوم که کور خوانده بودم. خوب تو بحساب پیری بگذارش!

محسن قيصي‌زاده

با درود. عيد باستاني و ملي ايران بر تو ايراني وطن پرست خجسته باد.

ب دهقانی

عید نوروز را به عموی عزیزم تبریک میگم

جواد

تعجب کردم چون یه لحظه به چشمم خورد : " کس دختران بختیاری