رواق ارگ عليشاه

حدود پنج سال پيش حجت الاسلام والمسلمين آقای محمدی تصميم داشت رواق و ديوارهای ارک عليشاه در تبريز را خراب کرده و بنای يک پاساژ بزرگ را برپا کند و فروش عمومی مغازه های آن را به اجرا درآورد. ميراث فرهنگی که در آن افراد دلسوزی جان در گرو آثار ملی گذاشته اند و خوشبختانه تعدادشان کم نيست قد علم کرده و شکايتی به دادگاه برده بود که ارگ عليشاه جزو بناهای تاريخی ايران است و تخريب آن جرم محسوب می شود. از قم فتوا داده بودند که چون اثر وقف شده امام جمعه مختار است هر کاری که دلش خواست بکند. نمی دانم بالاخره سرنوشت ارک عليشای تبريز پس از آن فتوا که به کلی مخالف منافع ملی مردم ايران بود به کجا انجاميد ؟. محمود دهقانی

/ 13 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
behzad

دوباره سلام.پيغام شما به آقای مسيح رسيد.

Zarmohammad

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سر؟؟؟؟؟؟ن؟؟؟؟؟گ؟؟؟؟؟؟؟و؟؟؟؟ ن ؟؟؟؟؟؛ش؟؟؟؟؟؟؟؟د؟؟؟؟؟؟؟.

Ali Eskandari

آقای دهقانی ممنون از اينکه از شهر قشنگ من نوشته ايد. خيلی از آثار خوب و تاريخی کشور ما مورد بی لطفی قرار گرفته.موفق باشيد و باز هم از اينکه از تبريز نوشته ايد ممنونم.

mori

مطالب جالبي مي نويسي !! واقعا بايد چيكار كرد

ziba

تا مملکت دست اين آخوندهاست هر روز باید منتظر شنيدن چنين اخباری بود. آخه ميراث فرهنگی يعنی چه ؟

محمد (مملي)

سلام محمود عزيز . از اينکه بهم سر زدی ممنون . مطالب خوب و مفيد و مستندی داری . متاسفم از اينکه نه تنها هنر بلکه فرهنگ و اجتماع ما ؛ هست و نيست ما و حتی بودن و نبودن ما و تمدن ايرانی دارد بوسيله يک عده آدم مفتخور و خودخواه و جاهل که خود را بسيار دانا هم ميدانند به تاراج ميرود . کاری که قوم مغول و اسکندر و خصوصا اعراب بر سر اين مملکت آوردند دوباره دارد تکرار ميشود اما نه به دست يک بيگانه که لشکر کشی کرده بلکه بوسيله کرمهای داخل سيب مملکتمان اينبار اينکار صورت ميگيرد . چشم چنگيز روشن که رويش را دارند سپيد ميکنند با اينهمه حماقت .

mm

سلام دوست عزيز ممنون که سر زيديد بازهم منتظرتون هستم تابعد !!

فرید

سلام محمود جان اميدوارم که تندرست و پايدار باشيد/ از لطف شما بی نهايت سپاسگذارم شرمنده می کنيد و به وبلاگ بی آب و رنگ اين حقير سر ميزنيد/ متن شما رو خوندم واقعا تاسف بار بود ولی چه ميشه کرد (تکليف چيست؟) فقط می تونم بگم بگذار بگذريم زين خيل خفته گان ..... / ساعت ها را پنهان کرديم/ اما دوباره غروب رسيد / و ما از زندان زمين / برخاستيم/ساعت ها را آورديم / زمين برخاست/ و ما بی مکان / در تيک و تاک هرزه ای / گم شديم./******* راستی محمود جان من نمی دونم شما ساکن کجا هستيد ولی يقين دارم که هم شهری هستيم خواستم به اطلاع شما برسون چنانچه در بوشهر زندگی می کنيد اولين همايش وبلاگ نويسان بوشهر که ۱ خرداد برگزار ميشه رو فراموش نکن اگر خواستی بيشتر بدونی برام آف بزار برات توضيح می دم / قلمت استوار / بدرود.

Mahmoud Dehgani

فريد عزيز را قربان برم. نخست از هر چيز شعرت بدلم نشست و تبريک می گويم. دامنه خيالاتت مثل اقيانوس وسيع و انساندوستانه است. من در بندر سيدنی هستم و نمی دانی چقدر دلم برای بندر پر درد خودم بوشهر لک می زند. برقرار باشی و قلمت جاری باد. محمود دهقانی