اظهارات یک فلسطینی درباره اوضاع اسفناک خود در انگلیس

س: از 2001 تا بحال چه اتفاقاتی برای شما افتاده است؟

ابوریده: 15
سال است که در انگلیس به سر می برم. 4 سال است که در "مرخصی نامحدود برای ماندن" هستم. 4 سال نیز در زندان بوده ام. مرا محاکمه نکردند. مجلس اعیان و "نهضت حقوق بشر اروپا" طرف من را گرفتند. من یک فلسطینی از غزه و مدارک مسافرتی سازمان ملل را نیز ندارم ، اما چون فلسطینی هستم، کشوری ندارم که به آنجا بروم.

مجری:
شما می گویید که هیچ خلافی مرتکب نشده اید؟

محمود:
مرا حتی مورد بازجویی نیز قرار نداده اند.

مجری:
آیا تفهیم اتهام شده اید؟

محمود: همه چیز را سرّی نگه داشته اند.

مجری:
دفعه پیش که به Press TV آمدید و اوضاع خود را توضیح دادید، چه اتفاقی افتاد؟

محمود:
بسیاری در دنیا از جمله خانواده و اقوام من این برنامه را دیدند ولی تاثیری در نظر دولت انگلیس نداشت. خانواده مرا از انگلیس بیرون راندند ، درحالی که آنها تبعه انگلیس هستند. دولت پول آنها را گرفتند و آنها را به اردن فرستادند. اجازه هم ندادند که برای بدرقه آنها به فرودگاه بروم. گفتند که قانون اینطور می گوید. زن و بچه های من با گریه کشور را ترک کردند، ولی من نمی توانستم با آنها بروم زیرا مدارکی مانند پاسپورت ندارم.

دولت انگلیس زندگی مرا کاملا نابود کرده است. تمام خانه را بارها بازدید کردند. به بچه ها اجازه ندادند چیزی با خود ببرند. حتی پول آنها را گرفتند و گفتند که این 200 پوند نامشروع است. MI5 (ام آی 5 ، سازمان اطلاعات داخلی انگلیس) و اسکاتلند یارد، دائماً من و خانه مرا می گردند. خانواده من 2 شنبه گذشته کشور را ترک کرد، دیگر دلیلی برای زندگی کردن ندارم. نامه ای به براون (گوردن براون، نخست وزیر انگلیس) نوشته ام که اگر تا 2 هفته دیگر تکلیف مرا روشن نکنند، اقدام به خودکشی خواهم کرد.

مجری: آیا می توانید با خانواده خود در اردن تماس بگیرید؟

محمود:
می توانم با آنها تماس بگیرم ولی ضبط می شود. همیشه کابوس می بینم. همیشه برای تفتیش مرا برهنه می کنند. (گریه محمود به هنگام شرح وقایع). این کشور و بخصوص دولت بسیار نژاد پرست است. نمی توانم بخوابم یا غذا بخورم.

مجری:
وزارت کشور گفته که به تو مشاوره ارائه داده اند!

محمود:
آنها مرا به دکتر فرستاده اند ولی او فقط به من قرص می دهد. این که کمکی نمی کند.

مجری: پیام شما به جکی اسمیت در وزارت کشور چیست؟

محمود:
جکی اسمیت (وزیر کشور انگلیس) یک دروغگو است که هیچ مشکلی را حل نکرده است. این کشور آزاد نیست. حق رفتن به رسانه ها را ندارم. به BBC و ITV و کانال 4 مراجعه کرده ام ولی آنها حاضر نیستند که مصائب مرا پخش کنند. بسیاری در این کشور در رنج هستند و من یکی از آنها هستم. به فرندانم اجازه ندادند که ادامه تحصیل دهند. بلر (تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلیس) به من قول داد که بتوانم کشور را ترک کنم ولی به وعده خود عمل نکرد.

مجری:
مردم چه کمکی می توانند بکنند؟

محمود:
مردم به سیاستمداران نامه بنویسند. از جمهوری اسلامی ایران و احمدی نژاد (رئیس جمهور ایران) می خواهم که مرا قبول کنند، پیش از آنکه خود را بکشم.

/ 6 نظر / 31 بازدید
نسرین

مگر همین جا حقوق بشر هست که آنجا باشد

protester

درود بر شما،دفاع شما را مقایسه می کنم با بیانات گوهر بار رئیس جمهورمان و برای خود تاسفی بیش از این آرزو ندارم. در مورد سوالتون باید بگم،نه لزوما،شاید اون اشاره به همون سگی داشت که کافکا در انتهای محاکمه میگه مثل سگ منو کشتن!

مدافع عدالت

«نگذاریم خانم شباب حسامی، قربانی دیگر بازداشت های خودسرانه باشد» با شدت گرفتن برخوردها و سرکوب جمعیت ال یاسین و تحت فشار و شکنجه قرار دادن استاد ایلیا رهبر این جمعیت، زمزمه ها حکایت از احتمال بازداشت خودسرانه خانم شباب حسامی (همسر استاد ایلیا) دارد. خانم حسامی مادر دو کودک خردسال است که طی دو سال گذشته فشارهای شدید روانی از سوی دایره مذاهب بر ایشان اعمال شده است. ماموران امنیتی علیرغم قانونی بودن فعالیت های ایشان، به علت تشدید فشار بر همسر وی جهت امضای برگه اعترافات و ضبط فیلم خانم حسامی را تهدید به بازداشت کرده اند. بنابراین از تمامی سازمان های بین المللی، مدافعان حقوق بشر، فعالان مدنی و فرهنگی، روزنامه نگاران، نویسندگان و اصحاب قلم و فرهنگ و خانواده مطبوعات مستقل ایرانی می خواهیم با اعلام حمایت خود از خانم شباب حسامی، این فعال فرهنگی را از خطر دستگیری و اعمال شکنجه های روانی هر روزه، مصون دارند. اخبار مربوط به جمعیت ال یاسین: www.yaasin-times.blogfa.com رزومه و سوابق فعالیتی شباب حسامی: http://www.4shared.com/file/108728337/e50fc93a/Resume-ShababHesami.html

نسرین

باز هم که ملاحظه فرمودید چطور کباده کشان حقوق بشر در دانشگاه ملبورن به جان دانشجویان هندی آن دانشگاه افتادند و آنها را لت و پار کردند. شنیدم دستور از انگلستان داشتند.

رامین بوشهری

سلام آقای دهقانی اگه ممکنه وب لاگ مزدک رو برام بفرست .تعریف آثارش رو زیاد شنیدم مخصوصا عکس های که از اصفهان گرفته واقعا قابل تحسینه

با درود

رامین جان شنبه از 12 تا 3 بعد از ظهر بوقت شما هستم. الان در راهم ولی ساعاتی که عرض کردم در منزل خواهم بود. محمود