ايران و اسرائيل Iran and Israeil

در جهان دو رئيس جمهور در دو کشور مختلف وجود دارند که هر دو نفر همشهری اند و در شهر يزد بدنيا آمده اند و دو وزير دفاع وجود دارد که اين دو نيز در اصفهان چشم به جهان گشوده اند. و از عجايب اينکه هر چهار نفر مذهبی هستند. معروف است که وقتی آشور بنی پال يهوديان را آزار و اذيت کرد از طرف کورش هخامنشی پيکی به نينوا پايتخت آشور بنی پال رفت و پيغام کورش را به آشور بنی پال رساند که خواسته بود آشور بنی پال دست از آزار يهوديان بردارد. آشور نپذيرفت و با حمله کورش امپراتوری بنی پال منقرض گشت. بر همين اصل و اساس يهودی ها به تبعيت از کتاب مقدسشان تورات نسبت به ايرانی ها به نيکی ياد می کنند. ولی در پلکان قرن بيست ويکم هزاره سوم دو کشور اسرائيل و ايران آن علائق چند هزار ساله فرهنگی بين دو ملت را فراموش کرده و به همديگر چنگ و دندان نشان می دهند. هر دو کشوری که چه بخواهند و چه نخواهند در خاورميانه هستند و آينده ای نه چندان دور ثابت خواهد کرد که به هم نياز دارند و اين همان تاريخ گذشته خواهد بود که نقل و نبات جمع هر دو خواهد شد. يهودی ها سا ل ها در دوران صفوی با ايرانی ها در پايتخت شيعه ی صفوی اصفهان با عزت و احترام زندگی کرده اند و فرهنگ ايرانی را بيش از ديگر ملت ها درک می کنند. و حتی ادبيات و نوع موسيقی و حتا زاری   آنها نيز بيشتر از ديگر ملت های خاور ميانه با ايرانی ها همخوانی دارد. حال نوبت واقعيت ها رسيده است اين چهار همشهری يعنی آقای خاتمی رئيس جمهور ايران و آقای موشه کتساو رئيس جمهور اسرائيل که هر دو در يزد به دنيا آمده اند و همچنين سرلشکر شمعخانی وزير دفاع ايران و شائول موفاض وزير دفاع اسرائيل دو همشهری اصفهانی چگونه می توانند گذشته های زيبا را به خاطر بياورند و با برآورده شدن حقوق ملت فلسطين ضامن صلح و صفا در منطقه شوند. محمود دهقانی

/ 29 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرید

درود بر شما... سايه تون خيلی خيلی سنگين شده آقا محمود ... خطايی کردم تذکر بديد برطرف می کنم... ما يه خونه خرابه بی آب و رنگ داريم که اگر سقفش خراب نشده بخاطر حضور و رهنمايی امثال شماست ... گفته بودم بيای و نظرت( که ارزشمنده ) رو در مورد فروغ بگی اما... ايميل هم بزنی کفايت می کنه. يه جورايی خاطره ملاقات شاملو تو ذهنم مونده در مورد فروغ چيزی نمی گی ... پايدار باشيد و بدرود.

zita

سلام چيز عجيبی است.که دونفر که ريشه ايرانی دارند در اسراييل دارای قدرت هستند.اگرچه دنيا خيلی بزرگ نيست و ما آدمها کوچک هستيم.که فکر ميکنيم جاودانه هستيم و بجز خودمان کسی را نميبنيم.

مهديه امين زاده

...درود . بر حسب اتفاق مطالعاتی داشتم راجع به تاريخچه دين يهود و اسلام . چيزی که نظر من را به خود ش جلب کرد همين حسن روابط مسلمانان با يهوديان بود . (البته در چندين قرن پيش). اما گروهی که در حال حاضر به عنوان دشمن و غاصب به اونها نگاه ميشه ؛ صهيونيستها هستند که يک گروه تند رو و شديدا منتقم در ميان يهوديان هستند. با تشکر از اين که خبرم کرديد.

باران

ای بابا! برآورده شدن حقوق ملت فلسطين؟ کل اگر طبيب بودی... .

Nasrin

نوروز محمود خان پيروز. منتظريم

Omid

می دانی که اميد من اميد از اميدی است که اميد از ياری محمود دارد . من را هم درياب. از نوروز امسال نبايد غافل بود

مهديه امين زاده

...دوباره درود... برايتان سال سرشاری را آرزومندم.سرشار از هر چه که آرزومنديد...با احترام.

سید مهدی موسوی

سلام عزيز! با مطلبي تحت عنوان ‹من و محمدرضا گلزار و جنيفر لوپز و دوستان› به روزم!!!!! حتما سر بزن!

محمد(شیپور)

سلام . عيد سعيد باستانی را به شما و خانواده محترمتان تبريک عرض می کنم . موفق و پيروز باشيد .

یه ایرانی!

بله هيچ جای تعجب نيست ايرانيهای نژاد پرست که هر کدام به نوعی زالوی خون خواری هستند که انسانيت را در خطر انقراض قرار داده اند