خطابه بنی اسرائيل و اشتباه تاريخی برادران وارنر

خطابه بنی اسرائیل و اشتباه تاریخی برادران وارنر

[محمود دهقاني]

 

 حدود سه دهه ی پیش که خروس رژیم گذشته ایران با اسرائیلی ها  کبک می خواند  با کمک و تلاش امریکا قرار داد راکتور اتمی بوشهر با آلمان ها  بسته شد . همزمان با آن قرار داد آلمانی ها، قراردادی نیز با افریقای جنوبی بستند. افریقای جنوبی ای که در آن زمان  تا خرخره نژاد پرست بود واقلیت سفید پوست اروپائی اکثریت مردم سیاه پوست آن کشور را بدلیل فلسفه نژادی آپارتاید از حقوق انسانی خود محروم کرده بودند. هر دو رژیم  گذشته ایران و افریقای جنوبی تحت حمایت امریکا بودند. هرچند که رژیم ایران ژاندارم امریکا در منطقه خاورمیانه بود و دستورات امریکائی ها را بدون چون و چرا اجرا می کرد  ولی آلمان ها در بده و بستان بر سر راکتور اتمی بوشهر مبلغ پنج میلیارد دلار از رژیم گذشته بابت آن در خواست کردند ولی از افریقای جنوبی فقط سه میلیارد دلار در خواست شد و مبلغ دو میلیارد دلار را آلمانی ها به ملت ایران تحمیل کردند و رژیم گذشته ایران حتا اراده این پرسش را نداشت  که این اختلاف فاحش در قیمت را جویا شود.                                                                                                                                         

 وقتی تعطیلات تابستانی مدرسه ایرانی در دبی فرا رسید و من به آلمان سفر کرده و در برنامه های سیاسی دانشجویان  ایرانی کنفدراسیون در مونیخ شرکت  کردم، به خاطر دارم از طرف سازمان مائوئیستی توفان اعلامیه ای با تیتر درشت "باز هم خیانتی دیگر" برای اولین بار پخش شد که در رابطه با امریکا و پشتیبانی آن کشور از معامله ی آلمان ها با شاه بر سر راکتور اتمی بود و به شدت به آن حمله کرده بودند.

آن روزها صحبت از این بود که  امریکا  با همکاری آلمان  درصدد است ایران و اسرائیل را که هردو از کشورهای غیر عرب منطقه خاورمیانه اند  به بمب اتم مسلح کنند که سدی برسر راه حقوق ملت فلسطین باشند. مناسبات اسرائیلی ها با رژیم گذشته آنچنان بود که گفته می شد در جنگ های اسرائیل با اعراب ایران سوخت هواپیماهای آن کشور را بدون درخواست پول تامین می کرد. امریکائی ها و شرکت های اسرائیلی " هدیش"  و غیره نیز در ایران و بویژه بوشهر دست به ساختن زیرساخت های نظامی و ساختمانی زدند.                                                                                                                        

 به دلیل ولخرجی ها و نفت ارزان ایران در بازار اروپا تبلیغات در سراسر کشورهای اروپائی در مورد ایران و فرهنگ ایرانی آنچنان بالا گرفت که وقتی پلیس فرودگاه های آلمان و دیگر کشورهای اروپائی دورادور از اتاق کنترل متوجه رنگ قهوه ای گذرنامه ها می شدند بدون مهر ورود و خروج ایرانیان را به کشور خود راه می دادند. آوازه ایرانیان و سفرهای پر خرج بعضی از ثروتمندان و شاهزاده های ایرانی به اروپا آنچنان بالا گرفت که خارجیان اروپائی و غیر اروپائی برای دریافت گذرنامه ایران با ایرانیان ازدواج می کردند تا گره ای بر سر کار و تجارتشان ایجاد نشده و هرچه بیشتر بر سرمایه اشان افزوده شود.

ورود مجاز و بدون روادید  با گذرنامه ایرانی آنچنان بود که چریک های چپ گرای سازمان "بادرماینهوف" در آلمان هم بیکار ننشستند و از موقعیت استفاده کرده و توانسته بودند با گذرنامه جعلی ایرانی به آسانی هواپیمای لوفتانزا را بدون دردسر ربوده و به موگادیشو ببرند. در همان حیص و بیص  من با تحقیقات پلیس روبرو شدم و گذرنامه ام را با دقت جستجو کردند. چیزی که برای یک ایرانی تا آن روز سابقه نداشت. ولی بعد ها متوجه شدم که یکی از ربایندگان هواپیمای لوفتانزا در گذرنامه جعلی اش نامش محمود بوده است و همین تشابه اسمی نزدیک بود کار به دست بنده وکسی که من با او سفر کرده بودم بدهد. هر چند که در حقیقت دو سه روز وقت من صرف آمد و رفت و بازجوئی های پلیس شد ولی من که تازه خط سبیل درآورده بودم شانس منحصر بفردم پاسخ های ناشیانه بود و پلیس می خواست بداند گذرنامه من درآلمان گم نشده است. با وصف آن با راهنمائی های یکی از اعضای کنفدراسیون به این نتیجه رسیدم که این حادثه به هیچ وجه نباید مخل تفریح و زندگی روزمره ی من در سفر باشد چرا که این خود می تواند انگیزه ای برای حساسیت پلیس شود.                                                                                                                                    

 چهار سال بعد از آن واقعه در سفر به افریقای جنوبی در پرتوریا چشمم به کتابی افتاد با نام "تری گلدن ایج" که معنی آن می شود " سه دوران طلائی". این کتاب بوسیله اساتید  تاریخ دانشگاه و در راس آنها پروفسور "موریس روسابای" در لندن به انگلیسی نوشته شده که اگر حافظه ام خطا نکند یا نویسنده و یا ناشر در همان زمان از انگلستان به افریقای جنوبی سفر کرده بود. ناشر این کتاب "کمبریچ بوک کمپانی" شرکت کتاب کمبریج است. به دلیل علاقه به تاریخ من این کتاب را در نمایشگاه کتاب خریداری کردم و حدود سه دهه است که در همه جا آن را با خود همراه دارم و در بحث با دوستان یهودی ام از صفحاتی از آن فتوکپی گرفته و برای مطالعه به آنها داده ام. در این کتاب در میان تمدن های جهانی و بویژه تمدن های آسیائی به ایران اشاره شده و در مورد کورش می نویسد: "در زمستان ۵۳۹ تا۵۴۰  قبل از میلاد مسیح کورش به مرز بابل آمد. یهودیانی که از ۵۸۶ قبل از میلاد در بابل اسیر شدند به فرمان کورش آزاد گشتند. پیامبران یهودیان از جمله بنی اسرائیل از کورش با عنوان "فرمانروای مقدس" یاد می کنند.                                     

یادآوری این نکته کوتاه شاید به این دلیل حائز اهمیت است که عده قلیلی از سرمایه داران ظاهرا  یهودی امریکائی که خوشبختانه جمع کثیری از خود یهودیان نیز مخالف آنها هستند بدون مطالعه سعی در وارونه جلوه دادن تاریخ دارند و  جدیدا با تبلیغات بر علیه فرهنگ ایرانی ما با فیلم، دست به مخدوش نمودن تاریخ زده اند .

همین عده قلیل بودند که در چند سال پیش نیز با چاپ کتاب و ساختن فیلم بتی محمودی بر علیه فرهنگ ملت ایران تبلیغات مسموم راه انداختند و شرکت "برادران وارنر" که عالم و آدم می دانند که با اختلال در صدور فیلم آن کمپانی به ایران سال هاست ضرر می بیند  و از لقمه های چرب بی بهره اند در حال حاضر  زیر نفوذ چند تن از سرمایه داران ضد ایرانی است.

 این کمپانی جدیدا دست به ساختن فیلم ۳۰۰ زده  تا به گمان خود فرهنگ ایران و روحیه ی ملت ایران را به چالش کشیده و فرهنگی که قدمتی به درازای پیدایش بشر دارد  را خدشه دار کرده و روحیه ایرانیان را خسته کنند. ولی آنها غافل از این نکته ظریف در مورد مردم ایرانند که بر ایرانی هر چقدر زور و زورگوئی اعمال شود برای پیشرفت مصمم تر و متحد تر  می شود و شاهد این مدعا اتحاد خوب همه ی ایرانیان در مورد منافع ملی کشورشان در شرایط کنونی است. آنها حتا  از این حقیقت غافل مانده اند که فرهنگ جهانی از تار و پود فرهنگ دیر پای ایران تنیده شده است و توهین به فرهنگ ملت ایران در منافات با  کتاب آسمانی تورات و خطابه تاریخی بنی اسرائیل  است. 

 

هفته نامه سياسي، فرهنگي، اقتصادي، ورزشي
صاحب امتياز: دکتر امير خلف پور
مديرمسوول و سردبير: يونس قيصي زاده
نشاني: بوشهر – ميدان قدس – کوچه جانبازان – دفتر هفته نامه نسيم جنوب
تلفن: 2525900
فکس و پيامگير: 2528151+98 771
صندوق پستي : 1199
پست الکترونيک: info@nasimjonoub.com

/ 17 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ع ميرزائی

سلام اميدوارم فراموشم نکرده باشی. همان ايميل

پچپچه

تنبل خان اون بار که نيامدی اقلن اين بار بيا

اصلاح كلمه: مقله= مقاله

برای دوست بی نام

حرف های شما را شنيدم. چقدر رنج می برم که نتوانستم از حذف ان بگذرم. اگر دشنام به خودم می بود شرافتن آنرا پاک نمی کردم.

پيمان

سلام عمو جان مثل هميشه مطلبتون گيرا و تاثير گذار بود. فيلم ۳۰۰ رو ديدم اگر از نگاه تاريخ هم به اون نگاه نکنی ارزش يک فيلم رو نداره شايد بشه اونو تو ژانر تخيلی جا داد ايران جاودانه ای بی شک خوشحال شدم سلام مزدک رو هم برسونيد

يک دوست

محمود جون فکر نمی کنی اينروزا مسايل مهمتری هست. مثلا روز مادر وووووو. اصلا سر زدن به کلبه درويشی من

با درود

متن ويرايش شده دريافت. قربان تو من

خواب کوتاه

من انتقاد خاصی به ۳۰۰ ندارم . به ۳ دليل ۱- فکر می کنم اون ملتی که فرهنگش با يک فيلم خراب بشه بايد بيشتر فکر کنه که اساسا چیزی از فرهنگش باقی مونده یا نه ۲- مردمی که روی پرچمشون عربی نوشته شده و پرچشمان از پرچم امارات متحده عربی هم عربیک تر است اساسا ايرانی نيستند که بخوان به اين موضوع اعتراض کنند ۳- فيلم خيلی فيلم معمولی و حتی سطح پايينی بود و لذا نه سنديت داشت و نه جای اعتراض

پچپچه

ميخوام بدونم تو چرا يک سری به من نمی زنی؟

fpr

سلام عالی بود. خیلی چیزها یاد گرفتم. ممنون