ساری

چند روزی است مهمان مردم صميمی ساری هستم . خطه ای زيبا با تاريخی به درازای پيدايش انسان. از فرح آباد و بهشهر و حومه ديدن کرده ام. بدرستی بر اين عقيده پا می فشارم که شاه عباس مرد توانا و دانائی بوده است چرا که پايتخت تابستانی خود را بهشهر قرار داده و در دل جنگل و کوه پايه های سبز اين سامان با سفرا و فرستاده هائی چند شراب شيراز نوشيده است. قصر ها و باغ های آن دوران گواهی بر اين مدعاست. در جا به جای مازندران آثار ارزشمندی از نياکان ما کشف شده اشت و دلسوزان حقيقی مازندران در ميراث فرهنگی دل در گرو خاک گذاشته و از اين آثار با جان و دل حفاظت می کنند. من که سرا پا عاشق اين خطه و مردم صميمی اش شده ام تا چند روز آينده می بايست ساری را ترک کنم و خدا می داند که چه غم عميقی بر دلم سنگينی خواهد کرد. محمود دهقانی

/ 10 نظر / 6 بازدید
شيبور

سلام . خوش باشی ...

zita

سلام.چقدر خوشحالم که آپ کرديد.فعلن تا ميتوانيد هوای ميهن را تنفس کنيد.چه روزی خواهد بود که بتوانم در جنگل های شمال قدم بزنم.حتا فکرش مرا احساساتی ميکند.اگر هنوز آنجا هستيد٫سری به جنگلی که پشت هتل هايت است بزنيد.صدای پرندگانش را ميشنوم.

نرگس

ممنون از اينکه سايت منو مورد توجه خودتون قرار داديد. داستان های جديد منو هر هفته می توانيد در اين سايت ملاحظه کنيد.

هرمز ممیزی

با سلام بر جناب محمود خان گل که از تهران عبور ميکند و احوال دوستان نميپرسد در راه باز گشت عنايتی بفرمائيد / شادزی

predictionintrade

یک کار راحت و پردرآمد بدون صرف **هزینه** و **وقت** در اینترنت فقط کافیست به وبلاگ زیر سر بزنید زندگیتان متحول می شود. www.cashregister.persianblog.ir

Mahmoud Dehgani

با يک دنيا سپاس... آره هنوز هم ... چيک و چيک صدا ها عالی است. باز هم با سپاس

Rahela Yar

دوست ٍ بزرگوارم محمود دهقانی عزيز درود وسلام هايم نثارتان! شرمنده ام که ديروقت اينجا نيامده بودم. چشمان دوستان روشن که از زيارت سرزمين ودیدارعزيزان به خانه برکشتييد. اميدوارم کارهای تحقيقاتی تان باموفقيت وسرافرازی انجام يافته باشد. وبه اميد پيروزی های بيشتر تان.

Solh

گوشهايی از متن سخنرانی جرج بوش در 'مركز تجارت بين‌المللی رونالد ريگان' چالش بزرگ ما در قرن جديد ايدئولوژی مرگبار افراط گرايان اسلامی چالش بزرگ ما در قرن جديد است... افراط گرايان می‌خواهند به تاثير آمريكا و غرب بر خاورميانه بزرگ خاتمه دهند، زيرا ما از مردم‌سالاری و صلح حمايت می‌كنيم و بر سر راه خواسته‌های آنان قرار گرفته‌ايم... آینده ما و آینده این منطقه با یکدیگر مرتبط هستند. اگر خاورمیانه بزرگ به حال خود رها شود تا در تلخی رشد کند، اگر کشورها در فلاکت باقی بمانند، آن بخش از جهان منبعی از درگیری‌های بی پایان و خطر روز افزون برای نسل ما و نسل آینده خواهد شد... ما مصمم هستیم تا گروه‌های رادیکال از حمایت و پناه رژیم‌های شرور برخوردار نشوند. دولت‌های حمایت‌گر مانند سوریه و ایران دارای تاریخچه طولانی‌ای در همکاری با تروریست‌ها بوده و مستحق هیچ نوع صبری از سوی قربانیان تروریسم نیستند.