شيخ تاج الدين هلالی سوژه ی جنجالی رسانه های استراليا

تاج الدین هلالی مفتی مسلمانان استرالیا در سیدنی اهل کشور مصر است. او که در بحبوحه جنگ امریکا بر علیه عراق مورد بی مهری پلیس راهنمائی و رانندگی در سیدنی قرار گرفت جهت رهائی یک تبعه استرالیائی-امریکائی که در عراق اسیر دست اعضای القاعده بود از طرف دولت استرالیا به عراق رفت و آن اسیر را با عجز و التماس آزاد کرد. شیخ با این کار خود نظر عمومی مردم استرالیا نسبت به مسلمانان را به طرزی مثبت جلب کرد ولی اسیر ازاد شده با حالتی غیر متعارف و احتمالا به توصیه ی دولت آقای جورج بوش عجولانه جلو دوربین های تلویزیونی استرالیا و عالم شعار داد زنده باد امریکا و آب پاکی روی دست مفتی ریخت. هفته پیش تاج الدین هلالی که مثل همه مسلمانان از نژاد پرستی رنج می برد در سفر به زادگاهش مصر در تلویزیون قاهره بغض گلویش را ترکاند و گفت: مردم استرالیا ( منظور مفتی از مردم استرالیا آنگونه که به لهجه غلیظ عربی مصری صحبت می کرد کسانی است که انگلستان دویست سال پیش به استرالیا تبعید کرده است) تبهکارانی بودند که دست بسته با غل و زنجیر به استرالیا آورده شده اند ولی ما مسلمانان با روادید قانونی به این خاک پا نهاده ایم. شیخ هلالی که در دوره ی نخست وزیر پیشین استرالیا آقای (پل کیتینگ) کارت شهروندی این کشور را دریافت کرده  معتقد است: انگلیسی ها سرزمین استرالیا را که صاحبان اصلی آن سیاه پوستان بومی (ابوریجینال) هستند غصب کرده اند ولی شیخ توضیح نداد که آیا نماز یک مسلمان بر زمین غصبی جایز است یا خیر.

/ 12 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شيبور

سلام بر آقای دهقانی عزيز . خوبی ؟خوشی ؟ چاق سلامتی ؟ اميد است که چنين باشی . مثل هميشه ناب و زيبا و منحصر بفرد بود . در مورد سئوال آخری ... يه طوری حلش می کنند نگران نباش ......فتوایی مثل قضیه قند زدن در چاهی قبل از گذاشتن در دهان کافی ست تا غائله پايان يابد . / آقای دهقانی عزيز خواهشی دارم . يکی از دوستان همکارم وب سايتی دارد که آثار و نوشتار بسيار بسيار خوب روز روزنامه و مجله ها را در می آورد و ترجمه اش را پستی از پست وب سايتش می کند . می خواهم خواهش کنم وه اگر برايتان مقدور هست هم جهت استفاده از مطالب ارزنده اش و هم بخاطر تشويق و ترغيب و دلگرمی بيشتر در اين راه ، سری به آنجا زنی و با پيام و رهنمود و کامنتهای زيبايت موجب شوق و ذوق او گردی ....و در اين راه از دوستان خوب ديگری هم دعوت کنی باعث تشکر و امتنان خواهد بود . با توفیق روز افزون برایت . شاد باشی . / آدرس وب سايت جهانی ديگر : http://www.anderwelt.blogfa.com/

نسرين

رسيدن بخير اقا. بی خبر م

ع.ر

سلام عزيز... لينک شدی در جمع دوسانم... منتظر کارهای تازه ات هستم... موفق تر باشی...

مهدی

با درود بر شما و تشکر چندباره از شیپور عزیز. من هم از مطالب وبلاگ شما بهره بردم. از این آشنایی بینهایت مسرورم. پیروز باشید.

حسين

آقای دهقانی بسيار عالی بود

کوةآّ و ئ»جيNّ

رضا

پس آنجا هم بهشت موعودی نيست.

محمد رضا

آقا محمود دير دير آپ ديت می کنی. خسته نباشيد می گويم از مطلب های هميشه خوبت. رضا

م.ساحل

برو تو حال قضيه.واجب نه واجبش نکن که خوشم نميادا .واله شيخ هم نشانش مشخص و واضع می باشد.حالا ميخواد فاميلش هلالی باشد يا که هرامزاده.